manoutena logoInformacija gyventojams apie legioneliozę

2024 04 26 legioneliozeLegioneliozė – ūminė infekcinė liga, kurią sukelia vandenyje gyvenančios bakterijos, legionelės (Legionella). Nors ir ne visada plačiai aptariama, ši liga yra rimta grėsmė mūsų visų sveikatai, sukelianti pavojingas ir net mirtinas pasekmes.

ir vienas nuoširdus pokalbis gali išgelbėti net gyvybę

woman 1006100 1280Nors pastaruosius 10 metų savižudybių skaičius Lietuvoje reikšmingai mažėjo, tačiau, remiantis Higienos instituto turimais išankstiniais duomenims, 2023 metais savižudybių skaičius padidėjo.2014 metais 100 tūkst. gyventojų teko 31,71 savižudybė, 2022 – 18,6, 2023 – 19,6 savižudybių.

LIGONIŲ KASOS AKINIŲ LĘŠIUS KOMPENSUOS VISIEMS IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS

Turiu regos sutrikimų. Kas priklauso nemokamai VLK infografikasNetrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai. Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bus kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, praneša Valstybinė ligonių kasa. Tam papildomai skiriamas milijonas eurų.

Vairuotojams bus siunčiami informaciniai pranešimai su raginimu pasitikrinti sveikatą

vairuotojo pazymejimasNuo 2025 m. sausio 1 d.  vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su  medicininės pažymos galiojimu – nustatytu periodiškumu nepasitikrinę sveikatos vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme. „Regitros“ duomenimis, iki kitų metų sausio, daugiau kaip 319 tūkstančių vairuotojų turi pasitikrinti sveikatą, t. y. kas penktas šalies vairuotojas. „Regitra” ragina nedelsti ir pasitikrinti elektroninėje sistemoje, iki kada galioja sveikatos patikrinimo medicininė pažyma  – nenustebkite gavę šį priminimą ir SMS ar el. paštu.

Informaciją parengė: Utenos rajono savivaldybės administracija

2024 03 01 medicina30 gydymo įstaigų darbuotojų – medikų ir kito personalo – sulaukė bendros ligonių kasų – Panevėžio teritorinės ir Valstybinės – padėkos ir prizų už sėkmingą dalyvavimą viktorinoje „Svarbu žinoti“. Prizai jau pasiekė visus 10 viktorinos nugalėtojų ir 20 paskatinamųjų prizų laimėtojų. Jais džiaugiasi Panevėžio miesto ir rajono, Ignalinos, Rokiškio, Kupiškio, Zarasų, Utenos rajonų ir Visagino medicinos darbuotojai, pasitikrinę žinias skelbtoje viktorinoje ir teisingiausiai atsakę į klausimus. Vieni apdovanojimus atsiėmė atvykę į ligonių kasą, kitiems jie įteikti darbovietėse. Už norą įgyti papildomų žinių ir gerus rezultatus kai kuriuos laimėtojus sveikino ir gydymo įstaigų vadovai.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas