manoutena logoATP Finalų: milijoniniai prizai ir čempionų įvairovė

topsportVienos populiariausių sporto šakų pasaulyje teniso sezonas sparčiai artėja pabaigos link. Aukščiausio lygio teniso turnyrai jau baigėsi ir liko vos vienas neatsakytas klausimas šiame sezone: ATP finalų čempionas.

Paskutinis teniso metų turnyras ATP Finalais buvo pradėtas vadinti tik 2017-aisiais. Iki tol nuo 2009-ųjų turnyras buvo vadinamas ATP Pasaulio turo Finalais, 2000-2009 metais turnyras vadinosi Teniso Meistrų taurė, 1990-1999 metais turnyras vadinosi ATP Turo pasaulio čempionatas, o 1970-1989 metais buvo vadinamas Meistrų GP.

Įdomu tai, jog nuo 2017-ųjų, kai vienas preciziškiausių turnyrų buvo pradėtas vadinti ATP Finalais, nė vienas tenisininkas nelaimėjo šio turnyro daugiau negu kartą.

2017-aisiais finale Grigoris Dimitrovas 7-5, 4-6, 6-3 palaužė Davidą Goffiną. Po metų, 2018-aisiais, Alexanderis Zverevas užtikrintai 6-4, 6-3 susitvarkė su Novaku Djokovičiumi. 2019-ųjų sezoną vainikavo Stefanos Tsitsipo pergalė prieš Dominicą Thiemą 6-7(6-8), 6-2, 7-6(7-4) po itin atkaklios kovos. Štai praėjusį sezoną finale kovojo ir vėl D. Thiemas, tačiau tąkart pergale džiaugėsi Daniilas Medvedevas 4-6, 7-6(7-2), 6-4.

Iš visų šių septynių tenisininkų šį sezoną ATP Finaluose kovoja tik keturi. D. Thiemas, G. Dimitrovas ir D. Goffinas tarp aštuonių geriausių tenisininkų šį sezoną nepateko. D. Thiemas yra nukritęs į 15-ąją vietą, G. Dimitrovas į 28-ąją, kai D. Goffinas – į 39-ąją.

Šiame turnyre fanai neišvys ir traumuoto legendinio Rafaelio Nadalio bei traumuoto ir į 16-ąją vietą nukritusio Rogerio Federerio. Pastarasis ATP Finaluose yra triumfavęs šešis kartus ir tai yra visų laikų rekordas. Tiesa, šveicaro rekordą gali pakartoti N. Djokovičius, kuris yra triumfavęs penkis kartus, tačiau paskutinį kartą tai padarė vos 2015-aisiais. R. Federeris nelaimėjo nė karto nuo 2011-ųjų.

Įdomu tai, jog legendinis R. Nadalis nė karto nėra triumfavęs ATP Finaluose.

Iš šiuo metu Turine besivaržančių aštuonių geriausių pasaulio tenisininkų šiame turnyre yra triumfavę keturi ir visi jie šiuo metu užima pirmąsias keturias pozicijas ATP reitinge. Tai yra Novakas Djokovičius – 5 titulai, 1 pasaulio raketė, Daniilas Medvedevas – 1 titulas, 2 pasaulio raketė, Alexanderis Zverevas – 1 titulas, 3 pasaulio raketė ir Stefanos Tsitipas – 1 titulas, 4 pasaulio raketė.

Turine vykstančiame ATP Finalų turnyre prizinis fondas siekia 7,25 milijonus JAV dolerių. Tenisininkai taip pat kovoja dėl didelio kiekio ATP taškų.

Už pergalę grupių etape tenisininkas gauna 200 ATP reitingo taškų. Už pergalę pusfinalyje yra skiriami 400 ATP reitingo taškų, o už pergalę finale – 500 ATP reitingo taškų. Jeigu tenisininkas visą turnyrą laimi nė karto nepralaimėjęs, jis iš viso gauna 1500 ATP reitingo taškų. Tai yra daugiau negu skiriama „Masters 1000“ turnyro nugalėtojui (1000 taškų), tačiau mažiau negu Didžiojo Kirčio čempionui (2000 taškų).

Šiame turnyre taip pat yra ir atsarginiai tenisininkai, kurie traumos atveju pakeistų kitą sportininką. Jie vien už buvimą gauna 93 tūkst. JAV dolerių. Už mačą kiekvienas tenisininkas gauna po 173 tūkst. JAV dolerių, o už kiekvieną pergalę grupių etape – dar tiek pat.

Už pergalę pusfinalyje tenisininkams atitenka 530 tūkst. JAV dolerių, o už pergalę finale – kiek daugiau negu 1 mil. JAV dolerių.

Daugiau informacijos apie ATP Finalus galite rasti šioje svetainėje.

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas