manoutena logoPrimename, nuo lapkričio 10 d. privaloma važinėti su žieminėmis padangomis, keičiasi važiavimo greitis

l10Primename, iki lapkričio 10 d. visi transporto priemonių vairuotojai turi pakeisti vasarines padangas į žiemines!
Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. šalyje draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Keliuose leidžiama važiuoti tik žieminėmis, demisezoninėmis arba dygliuotomis padangomis.


Lapkričio mėnesį draudžiama eksploatuoti su vasarinėmis padangomis mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Visiškai naudoti vasarines padangas draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais.


Automobilio su dygliuotomis padangomis gale turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje. Trikampio kraštinės ilgis – 200–300 mm, apvado plotis – 1/10 kraštinės ilgio.


Automobilių padangoms mažiausias keliamas reikalavimas – kad žiemą jų protektoriaus gylis nebūtų mažesnis nei 3 mm. Tačiau svarbu įvertinti ir tai, kiek laiko jau yra (ar buvo) naudojamos padangos, ir nepamiršti, kad protektoriaus gylis ne visada parodo tikrąją jų būklę – guma gali būti sukietėjusi ir praradusi reikalingas savybes.


Teisingai parinktos ir prižiūrimos padangos turi didelę įtaką eismo saugumui. Policijos pareigūnai pastebi, kad, iškritus pirmam sniegui ar susiformavus ledui, kurie vairuotojus dažnai užklumpa nepasiruošusius ir laiku nepasikeitusius padangų, padaugėja eismo įvykių ir nuvažiavimų nuo kelio.


Automobilių vairuotojai nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. automagistralėse ir greitkeliuose negali viršyti 110 km/val. leistino važiavimo greičio!


Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad žiemos sezoną – lapkričio–kovo mėnesiais – keičiasi didžiausias leistinas važiavimo greitis. Automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t, motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 110 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/val. greičiu.


Prašome vairuotojų visada atsižvelgti į oro sąlygas, kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį!

l10

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas