KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ AKUMULIATORIŲ AUTOMOBILIUI?

akumuliatoriusAutomobilio akumuliatoriai yra daugkartinio naudojimo elektrocheminiai energijos šaltiniai. Kai automobilis užvestas, automobilis visuomet krauna akumuliatorių,  kuomet energija reikalinga, o variklis nedirba, naudojama akumuliatoriaus energija. Gamintojai kiekvienam automobiliui pateikia rekomendacijas, kokio galingumo ir kitų specifikacijų akumuliatoriai turi būti naudojami konkrečiame modelyje.

Automobiliams skirti akumuliatoriai dažniausiai būna švino rūgštiniai. Rinktis akumuliatorių galima atsižvelgiant srovės stiprumą, įtampą ir talpumą. Dar akumuliatoriai turi ETN kodą, pagal kurį galima sužinoti visą informaciją apie akumuliatoriaus charakteristikas. Ant kai kurių akumuliatorių randamas tik pastarasis kodas, o apie kitas savybes nebūna parašyta. Tai yra normalu ir leidžiama, todėl reikia žinoti, kad šį numerį galima šifruoti.

Pagrindiniai akumuliatoriaus parametrai: talpa ir galia. Atsižvelgus vos į šiuos du parametrus galima teigti, kad techniškai akumuliatorius tiks ir reikiamai aptarnaus elektros sistemą. Naudojant mažesnės talpos akumuliatorių automobilio generatorius jį kraus per daug ir bus ne tik neefektyviai naudojama energija bet ir sutrumpės akumuliatoriaus tarnavimo laikas. Didesnės talpos akumuliatoriaus automobilio krovimo sistema nesugebės pakankamai pakrauti, todėl nuolatinis energijos trūkumas ženkliai trumpins tarnavimo laiką, be to gali sukelti problemų tuomet, kai reikalingi didesni elektros energijos kiekiai.

Svarbu atsižvelgti ir į akumuliatoriaus matmenis bei polių išdėstymą. Nors atrodo, kad visi akumuliatoriai yra tokios pačios formos, bet skirtingų gamintojų naudojami standartai skiriasi ir akumuliatorius viename automobilyje gali netikti į kitą vien tik dėl skirtingų matmenų, net jei jo parametrai identiški. Labai svarbu prieš jungiant akumuliatorių įsitikinti teisingu gnybtų poliškumu. Klaidingas jų sujungimas garantuotų elektros gedimą.

Automobilių gamintojai pateikia rekomendacijas, kurių laikantis akumuliatoriaus pasirinkimas neturėtų kelti problemų. Jei automobilis naudojamas šaltose klimato zonose, iš gamintojo rekomenduojamų reikėtų rinktis didesnės galios ir talpos akumuliatorių.

akumuliatorius

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

ŪKININKAVIMO PRADMENŲ KURSAI
14 Spal. 2021 16:04 - Super UserŪKININKAVIMO PRADMENŲ KURSAI

Utenos regioninis profesinio mokymo centras organi [ ... ]

Plačiau
Galimybių pasas – ne priežastis atsisakyti siūlomo...
13 Spal. 2021 05:42 - Super UserGalimybių pasas – ne priežastis atsisakyti siūlomo darbo

Užimtumo tarnyba sulaukia nemažai paklausimų d [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2021-10-14) SUVESTINĖ
15 Spal. 2021 06:32 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2021-10-14) SUVESTINĖ

Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos s [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

PROPFESIONALI KOSMETIKA
( / Buitis)

PROPFESIONALI KOSMETIKA
09-21-2021

Siūlo darba
( / Darbas, paslaugos)

Siūlo darba
09-17-2021

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
09-10-2021

ziurkes blakes tarakonai naikynti blakes
( / Kita)

noimage
09-09-2021

klausos aparatai ir kita medicina
( / Kita)

noimage
09-09-2021

zvejibos tinklai PRISTATAU
( / Kita)

noimage
09-09-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information