manoutena logoLietuvos beisbolo čempionato pusfinalio serija: „Titanai“ išlygina seriją, tačiau lemiamose rungtynėse pralaimi pusfinalį

IMG 5147Utenos „Titanai“ (14-7) Utenos beisbolo aikštėje, 5:2 (1:1; 1:0; 0:0; 1:0; 1:0; 0:1; 0:0; 1:0; 0:0) išlygino pusfinalio seriją iki dviejų pergalių ir 5:16 (0:1; 1:1; 0:1; 0:6; 0:1; 2:6; 2:0) triuškinančiai pralaimėjo  Kauno „Lituanicos“ komandai (15-6).

Po pirmojo pusfinalio serijos rungtynių pralaimėjimo Kaune, serija persikėlė į Uteną. Rungtynių pirmasis kėlinys buvo rezultatyvus – kauniečiai netrukus užpildė bazes ir tik dėl blogo uteniškių sprendimo gynyboje, atiduodamas pirmasis rungtynių taškas. Uteniškiai išlygino rezultatą, užpildytos antra, trečia bazės ir po tolimo „sacrifice fly“ atmušimo iš trečios bazės Utenos žaidėjas parbėga „namo“. Antrasis kėlinys pradedamas nuo kauniečių žaidėjo pagavimo bandant vogti antrą bazę ir dvejais „strikeoutais“. Utenos žaidėjai išsiveržia į priekį, „hito“ pagalba išeinama į pirmą bazę, pastatymas perveda į antrąją, atmušimas į „kvadratą“ perveda į trečiąją ir po gynybos klaidos parbėgama namo. Trečiasis kėlinys, be pelnytų taškų, kauniečiai sėkmingai užėmė dvi bazes, tačiau „Titanų“ metikas sužaidė meistriškai gynyboje. Uteniškiai taip pat buvo apgauti „Lituanicos“ metiko. Ketvirtasis kėlinys, kauniečiams nepavyko užpulti ir patekti į bazes dėl užtikrintos „Titanų“ gynybos, visi kamuoliai sugauti ir numesti ten kur reikia. Uteniškių puolimas aktyvus, užimtos bazės, tikslus pramušimas į tolimąjį lauką ir žaidėjas iš antros bazės parbėga „namo“, buvo galimybė didinti pranašumą, tačiau neatsirado atmušėjo, kuris parvestų taškus. Penktasis kėlinys, vėl kauniečiai neužpuola, o „Titanai“ užbaigią jų puolimą gražiu dvigubu „autu“. Uteniškiai savo puolime vėl aktyvūs, „hit by pitch“, pastatymas, atmušimas – užimtos antra, trečia ir Utenos atmušėjas perkelia „kvadratą֧“, pridedamas dar vienas taškas. Šeštasis kėlinys sėkmingesnis kauniečiams, pelnomas vienas taškas mažinantis atsilikimą, po dviejų bazių „hito“ ir metimo klaidos į pirmą bazę. Uteniškiai nusigavo iki trečios bazės, bet sėkmingo pramušimo žiūrovai neišvydo. Septintasis kėlinys, kauniečių puolimas vėl užbaigiamas dvigubu „autu“, o uteniškiai nusigauna tik iki antros bazės be jokių pasekmių. Aštuntasis kėlinys, kauniečiai atmušą negaudomą atmušimą už pirmos bazės palei užribio liniją, o puolimą užbaigė uteniškių tolimojo lauko gaudytojas su sudėtingu pagavimu. „Titanai“ parsineša dar vieną tašką po stipraus pramušimo. Devintasis kėlinys, uteniškiai užtikrintai apsigynė paskutinį kėlinį ir laimi antrąsias pusfinalio serijos rungtynes rezultatu 5:2, lygindami seriją 1:1.

Utenos „Titanai“ (R:5; H:7; E:3)

Metikai: Eimantas Žičkus.

Taškus pelnę žaidėjai:

2 E. Nagurka, po 1 L. Sirgėdas, D. Neliupšis ir A. Katinas.

Kauno „Lituanica“ (R:2; H:12; E:3)

Metikai: Audrius Bieliauskas.

Žaidėjai pelnę taškus:

po 1 M. Černauskas ir D. Kamandulis.

Išlyginus pusfinalio seriją, įvyko tą pačią dieną trečiosios lemiamos rungtynės. Pasikeitus metikams, pasikeitė ir rungtynių kontrolė. Pirmame kėlinyje kauniečiai iš karto ėmėsi lyderiavimo ir pelnė pirmąjį tašką. Uteniškiai nesugebėjo išeiti į pirmą bazę. Antrame, „Lituanica“ pridėjo dar vieną tašką po tikslaus pramušimo ir parvesto žaidėjo iš trečios bazės. „Titanai“ taip pat atsako  vienu tašku po sėkmingo pramušimo. Trečiasis kėlinys, Kauno žaidėjai prideda dar vieną tašką ant dviejų „autų“ nors uteniškiai atlieka dar vieną dienos dvigubą „autą“. Uteniškiai nesugebėjo užpulti. Ketvirtasis kėlinys tapo rungtynių lūžiu. Kauniečiai negailestingai parsineša šešis taškus ir išvargina uteniškius tiek fiziškai tiek psichologiškai. Pasipylė klaidos, blogi sprendimai, budrumo stoka. Uteniškiai beviltiškai neatsako puolime ir nesumažino atsilikimo. Penktas kėlinys, Kauno žaidėjai prideda dar vieną tašką nors uteniškių gynyba prasideda užtikrintais dviem „autais“. Uteniškiai bando pulti, tačiau trūksta susikaupimo, energijos ir niekaip nepavyksta išeiti į bazes. Šeštasis kėlinys, vėl kauniečiai išnaudoja visas savo progas ir parneša triuškinančius šešis taškus. Turbūt uteniškiai šiame kėlinyje padarė visas įmanomas klaidas. „Titanai“ sukaupė paskutines jėgas ir pabandė nepasiduoti iki pabaigos, stojo tvirtai prie „lazdos“ mušė kamuolius, užėmė bazes ir po „sacrifice fly“ atmušimo pelnė vieną, o po to suklydo kauniečių gynyba – pelnė antrą tašką. Septintasis kėlinys, uteniškiai apsigynė be taškų ir intrigos. Paskutinis uteniškių puolimas vėl buvo rezultatyvus, tačiau prabudimas buvo per vėlus, pelnytų dviejų taškų nepakako ir pusfinalio seriją švenčia Kauno „Lituanicos“ žaidėjai, 5:16 rezultatu.

Utenos „Titanai“ (R:5; H:8; E:6)

Metikai: Dalius Neliupšis ir Eimantas Žičkus.

Taškus pelnę žaidėjai:

2 V. Katinas, po 1 E. Nagurka, E. Žičkus ir K. Vansevičius.

Kauno „Lituanica“ (R:16; H:15; E:2)

Metikai: William Gordon.

Žaidėjai pelnę taškus:

Po 3 P. Nenartavičius ir D. Maciulevičius, po 2 D. Kamandulis, S. Benkec ir A. Steponavičius, po 1 M. Cernauskas, W. Gordon, A. Bieliauskas ir D. Pauliukevičius

 Nuotraukų autorius: Ernestas Melnikas

IMG 5147

IMG 5458

IMG 5603

IMG 5815

IMG 5870

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas