VYKO CIVILINĖS SAUGOS MOKYMAI

2019 11 08 civilineSpalio ir lapkričio mėnesių sandūroje Utenos rajono savivaldybėje vyko dveji civilinės saugos mokymai, kuriuose dalyvavo Utenos rajono savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos (GEPK) bei Utenos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai, seniūnai, savivaldybės administracijos darbuotojai, pagal vykdomas funkcijas atsakingų už gyventojų evakavimo organizavimą bei vykdymą gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, įvedus karo padėtį.

Utenos rajono savivaldybės GEPK nariai, seniūnai, kiti mokymų dalyviai buvo supažindinti su gyventojų evakavimo organizavimo bei vykdymo teisiniu reglamentavimu, evakavimo planavimo ir organizavimo valdymu, sanitarinio švarinimo organizavimu, gyventojų veiksmais evakavimo metu bei kitomis pagrindinėmis evakavimo organizavimo nuostatomis. Utenos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių mokymų metu kalbėta apie ekstremaliųjų situacijų operacijų centro grupių veiklos bei gyventojų perspėjimo ir informavimo organizavimą, veiksmus ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio, karo atveju. Mokymų dalyviai supažindinti su civilinės saugos sistemos organizavimo ir veiklos principais, veiklos samprata, pagrindiniais civilinę saugą reglamentuojančiais teisės aktais.


Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras yra savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta nuolatinė civilinės saugos valdymo institucija, kuri teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja gyventojų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų perspėjimą ir informavimą apie įvykį, ekstremalų įvykį, ekstremalią situaciją, galimus padarinius, jų šalinimo priemones ir apsisaugojimo nuo ekstremalios situacijos būdus, keičiasi informacija su kitų institucijų operacijų centrais, analizuodamas, vertindamas įvykio, ekstremalaus įvykio, ekstremalios situacijos eigą.


Abejus mokymus vedė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyr. specialistas Virgilijus Smailys.


Informaciją, kaip pasirengti nelaimei, kaip elgtis jai įvykus, kaip gauti reikiamą informaciją ekstremaliosios situacijos metu ir kt., galima rasti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje LT72.lt.

2019 11 08 civiline

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

Bendradarbiauja Utenos ir Rokiškio rajonų savivald...
22 Lap 2019 13:35 - Super UserBendradarbiauja Utenos ir Rokiškio rajonų savivaldybių specialistai

Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijo [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2019-11-22) SUVESTINĖ
22 Lap 2019 08:11 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2019-11-22) SUVESTINĖ

Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos s [ ... ]

Plačiau
Renginys moksleiviams "Vaiko gyvenimo labirintai"
21 Lap 2019 13:52 - Super UserRenginys moksleiviams

Lapkričio 15 d. Utenos apskrities vyriausiojo pol [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Kaip vertinate maitinimo paslaugą ligoniams Utenos ligoninėje?

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Naujausi skelbimai

Bulvės
( / Buitis)

Bulvės
10-23-2019

superkame automobilius
( / Transporto priemonės)

superkame automobilius
10-07-2019

Parduodama sodyba Utenos r.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama sodyba Utenos r.
08-24-2019

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
08-06-2019

Kultivatorius
( / Kita)

Kultivatorius
05-26-2019

kurmiai kurkliai naikinti
( / Kita)

noimage
05-02-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information