PAŽINTIS SU UTENOS RAJONU VILNIAUS GIDAMS PALIKO NEIŠDILDOMUS ĮSPŪDŽIUS

Savivaldybės žinios Peržiūros: 1911

krokuleKovo 31 d. Utenos turizmo informacijos centras suorganizavo pažintinį turą po Utenos rajoną Vilniaus gidams. Iš sostinės susipažinti su Utenos kraštu atvyko 37 žingeidūs gidai, kurie buvo pasirengę kuo daugiau sužinoti apie rajono turizmo objektus prieš startuojant vasaros sezonui.

Pažintinė ekskursija prasidėjo Laisvės kovų muziejuje – tai Utenos kraštotyros muziejaus vienas iš 6 padalinių, kurio ekspozicijas pateikė jaunosios kartos istorikas Norbertas Černiauskas, todėl turo dalyviams muziejus pasirodė ne tik įdomus, bet ir modernus.


Antras ekskursijos metu aplankytas objektas – Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose – dar vienas Utenos kraštotyros muziejaus padalinys. Muziejuje dalyviai susipažino su įvairiausiais keramikos eksponatais, aplankė molio akademiją, bet visgi svarbiausias „eksponatas" jiems buvo pats Vytautas Valiušis – charizmatiškas, energingas, talentingas ir nagingas molio meistras, tituluotas puodžių karalius ir 2001 metais įkūręs šį muziejų. Dalyviai muziejuje prisėdo kavos ar arbatos puodeliui, vaišinosi „Vanilinio dangaus" pistacijų eklerais bei „Laimingų žmonių miesto" šypsenėlėmis papuoštais keksiukais.


Pasisvečiavę Leliūnuose ekskursijos dalyviai grįžo į Uteną, kur pietavo restorane „Burgundija". Ekskursiją po Utenos miestą (pėsčiomis ir autobusu) jiems pravedė gidė, Utenos kraštotyros muziejaus fondų saugotoja Bronislava Juknevičienė. Aplankyti seniausiuose miesto pastatuose įsikūrę – Utenos kraštotyros muziejus ir Senojo pašto statinių kompleksas bei žaliosios miesto erdvės – Dauniškio parkas, kuris sušilus orams vėl džiugins fontano pasirodymais, ir Miesto sodas.


Toliau ekskursija tęsėsi Užpalių link – pakeliui stabtelta Vyžuonėlių dvare. Dalyviams įspūdį paliko tai, kad nors šio dvaro pastatų būklė nėra pati geriausia, kraštiečiai vis tiek dvaro parke organizuoja renginius, plenerus ir arbatėles, taip prisimindami ir garsindami dvare gyvenusią ir tapiusią ekspresionistę Marianą Veriovkiną.


Užpalių krašte ekskursijos dalyviai aplankė gamtos objektus – Krokulės šaltinį ir Šeimyniškių atodangą su konglomerato uola. Tai itin populiarūs lankyti objektai Utenos rajone, kurie įtraukiami į pėsčiųjų, dviračių, automobilių ir baidarių maršrutus.

 

Dar vienas sustojimas – renginių ir poilsio centre „Gervalis", įsikūrusiame ant Klykių ežero kranto. Šiame centre, dar kitaip vadinamame vila, teikiamos keturių žvaigždučių svečių namų paslaugos, restorane ruošiami europietiški ir lietuviški tradiciniai patiekalai, renginiams siūloma didelė 150 m² salė, galima pasimėgauti pirčių teikiamais malonumais bei pažaisti lauko tenisą, krepšinį ar tinklinį. Svetingi „Gervalio" šeimininkai dalyvius pavaišino kava, arbata bei pyragėliais.


Paskutinis aplankytas objektas – „Triušiukų slėnis". Džiaugiamės, kad pavyko paneigti dalyvių nusistatymą, jog ši vieta skirta tik vaikams: šeimininkės Renatos entuziazmas ir meilė tam, ką daro, abejingų nepaliko. Vilniaus gidai susipažino su šio slėnio gyventojais – triušiukais, poniais, alpakomis, nutrijomis, paukščiais bei nustebo išgirdę, kad triušiai nėra kilę iš kiškių, kad jie nemėgsta morkų ir kopūstų. O ar esate girdėję apie vištas, kurių mėsa juoda arba tamsiai mėlyna? Jei ne – būtinai ir Jūs apsilankykite „Triušiukų slėnyje".


Vilniaus gidai iš Utenos krašto išsivežė pačius geriausius įspūdžius, tad lauksime jų sugrįžtant su norinčių pažinti mūsų kraštą vilniečių grupėmis.

krokule

Panašūs straipsniai