manoutena logoUtenos rajono savivaldybės 5-ajame posėdyje

7E6A33952024 m. birželio 27 d. vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti 37 klausimai. Posėdyje nedalyvavo tarybos narys Eimantas Skersis.


Pritarta visiems svarstytiems klausimams.
Patvirtinta Utenos miesto tvarios plėtros strategija. Strategijos tikslas – didinti Utenos miesto patrauklumą, skatinant investicijas ir kuriant sveiką, jaukią ir tvarią aplinką. Numatytos šios pagrindinės strategijos įgyvendinimo priemonės: kvartalų sutvarkymas, parkų įveiklinimas, sporto infrastruktūros plėtra, būsimo pramonės parko sklypų paruošimas investicijoms, juos sutvarkant ir atvedant komunikacijas.

Taip pat pritarta 2024 - 2029 m. funkcinės zonos Anykščių, Molėtų ir Utenos rajonų savivaldybėse (Ežerų Lietuva) strategijai. Strategijoje numatyta Tauragnuose įkurti infocentrą „Vartai į Aukštaitijos nacionalinį parką”, iš pagrindų atnaujinti Sudeikių pliažą ir kitas rajone esančias poilsiavietes ir stovyklavietes, sužymėti pažintinius pėsčiųjų ir dviračių maršrutus ir įrengti lankymui pritaikytą infrastruktūrą. Taip pat numatytos įgyvendinti prevencinės priemonės, stiprinančios visuomenės sveikatą.

Siekdama skatinti gyventojų užimtumą bei atsižvelgdama į Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos ir VšĮ Utenos verslo informacijos centro raštus, savivaldybės taryba pritarė fiksuoto dydžio pajamų mokesčiui už veiklas, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą 2025 m. ir nusprendė taikomas lengvatas palikti kaip 2024 metais.
Patikslintas Utenos rajono savivaldybės 2024 metų biudžetas, įskaičiuojant gautas valstybės dotacijas ir pajamas iš dividendų, papildomas pajamas paskirstant asignavimams finansuoti. Pagrindiniai savarankiškų pajamų asignavimai paskirstomi taip: Utenos daugiafunkciam sporto centrui - 155 tūkst. Eur, iš jų: Alių motokroso trasos tvoros ir laistymo sistemos įrengimui – 25 tūkst. Eur, sporto arenos kėdėms (visoms) pakeisti – 100 tūkst. Eur, sporto arenos vėdinimo sistemos atnaujinimui – 25 tūkst. Eur, negalią turinčių sportininkų sporto šventei organizuoti - 5 tūkst. eur; didinamos lėšos pirmoko kortelei – 30,7 tūkst.; pastato J. Basanavičiaus g. 32 pritaikymui netradicinių menų veikloms – 50 tūkst. Eur; miesto vaizdo stebėjimo sistemai įsigyti – 120 tūkst. Eur; stadiono dangų remontui (Utenos „Saulės“ gimnazija) – 10 tūkst. Eur; Utenos rajono socialinių paslaugų centrui – 30 tūkst. Eur naujos socialinės paslaugos – pacientų pavėžėjimui į gydymo įstaigas ir atgal teikimui nuo 2024 metų liepos 1 d. ir kt.

Pritarta Utenos rajono savivaldybės mokytojų motyvavimo ir skatinimo tvarkos aprašui. Apraše numatyta nauja motyvavimo ir skatinimo priemonė – Mokytojo kortelė. Mokslo metų pradžioje mokytojai gaus 50 Eur. vertės korteles, su kuriomis galės įsigyti reikalingų darbo priemonių ar saviugdos knygų. Taip pat didinamas skiriamų premijų skaičius, atskiros premijos bus skirtos ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojams bei pagalbos mokiniui specialistams. Tikimasi, kad naujos mokytojų motyvavimo ir skatinimo priemonėmis sudarys patrauklesnes sąlygas dirbti mokytoju Utenos rajono savivaldybės švietimo įstaigose.
Taip pat posėdžio metu pritarta humanitarinės pagalbos teikimui Ukrainos Chersono srities Berislavo rajono Tiahynkos kaimo karinei administracijai, Utenos krašto istorinės atminties komisijos sudarymui, Utenos rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos sudarymui ir kitiems posėdžio metu svarstytiems klausimams.
Kitas Utenos rajono savivaldybės posėdis įvyks rugpjūčio 29 d.

Informaciją parengė: Ryšių su žiniasklaida specialistė Svajūnė Stankelytė

7E6A3376

7E6A3380

7E6A3390

7E6A3395

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas