manoutena logoAdomus

TRIUŠIUKŲ SLĖNIS – ATGAIVA SIELAI, GALVAI IR AKIMS

IMG 6963Dar praėjusių metų pabaigoje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pagerbė Triušiukų slėnio įkūrėjus Renatą ir Ramūną Lamauskus, už smulkaus ir vidutinio verslo plėtojimą įteikdamas jiems apdovanojimą ir padėką. Dėkingi Renata ir Ramūnas Lamauskai pakvietė merą apsilankyti jų sodyboje ir savo akimis įsitikinti, kad apdovanojimas jiems buvo įteiktas ne veltui. Alvydas Katinas pažadėjo atvykti į Triušiukų slėnį ir savo pažadą tesėjo.

Birželio 16-ąją meras kartu su patarėju Gintautu Petravičiumi ir Kaimo plėtros skyriaus vedėja Raimonda Jankauskiene apsilankė Antalamėstės kaime įkurtame garsiajame Triušiukų slėnyje. Pasitikę svečius šeimininkai suskubo pristatyti savo slėnio gyventojus.


Šiuo metu Triušiukų slėnyje yra laikoma 50 rūšių triušių. Ir kokių tik jų nėra! Nuo mažylių pūkuočių iki Belgijos milžinų ir prancūziškų avinų. Taip, taip, avinų. Kaip sakė Ramūnas Lamauskas, tai tokia triušių veislė, kurių didelės ausys yra nukarusios. Ten, kur ausys lenkiasi, yra kauburėliai, kurie ir primena ragiukus. Kitų rūšių triušiukai – margi, dryžuoti, primenantys bitutes, balti kaip sniegas arba juodi kaip anglys. Slėnyje dažnai atvykstančius ekskursantus, ypač mažuosius, džiugina olandų, reksų veislės, ugniniai, Japonijos, Aliaskos, Kalifornijos, Naujosios Zelandijos baltieji triušiai. Ne visus slėnio triušiukus galima išimti iš aptvarų ir paglostyti, bet vieni mieliausių yra dekoratyviniai triušiukai, kurių atstovas, pasak Renatos Lamauskienės, veteranas Pūkis yra jau pripratęs prie beaikščiojančių, beglostančių ir negalinčių akių nuo jo atitraukti lankytojų ir mielai leidžiasi būti myluojamas. Paglostyti savo itin švelnų kailiuką Pūkis leido ir merui bei jo komandai. Glostomas leidosi ir Angoros veislės triušis, tik nelabai noriai. Matyt nenorėjo, kad jo ilgas, pūkuotas, baltas ir itin dailus kalis būtų suveltas.


Triušiukų slėnio šeimininkai svečiams pristatė ne tik išskirtinių veislių pūkuočius. Jų ūkyje aptvaruose išdidžiai vaikšto apie 20 rūšių paukščių, kurių karaliumi galima pavadinti kalakutą, visą laiką pasipūtusį ir kažką po savo nosimi burbuliavusį. Pasak šeimininkės, kalakutas labai nemėgsta ... švilpimo. Ir tikrai, švilptelėjus jis pradėjo jau smarkiai bartis.


Svečius maloniai priėmė dvi ponės Kaštonė ir Persikutė. Pastarąja jodinėti yra leidžiama didesniems vaikams, nes yra megėja krimstelti už kojos ar piršto, o Kaštonė – rami, gera ponė, tad ja jodinėti leidžiama visai mažiukams. Kaštonės ir Persikutės kaimynas – žemaitukų veislės žirgas. Kiek toliau prasideda slėnio įžymybių teritorija. Pirmoji, svečius pasitikusi įžymybė, – strutis. Jis dar be vardo, tad šeimininkai galvoja netrukus surengti krikštynas. Strutis, pamatęs svečius, itin elegantiškai priėjo prie aptvaro krašto, tik, kaip paaiškėjo, svečiais buvo nelabai patenkintas. Matyt, kad kol kas gyvena vienas, bet jau liepos mėnesį turi sulaukti panelių.


Krikštynų laukia ir dvi alpakos. Tiksliau, du broliukai alpakiukai, dar visai jaunučiai ir atsidūrę Triušiukų slėnyje Utenos rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos lėšų dėka. „Už tai esam labai dėkingi Savivaldybei", – sakė Renata Lamauskienė.


Meras su komanda susipažino ir su kitais slėnio gyventojais: tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, fazanais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis. Renata ir Ramūnas džiaugiasi, kad tauriųjų elnių šeimyna netrukus turi susilaukti savo Bembio, o paukščių šeimynų mamos šiuo metu yra užsiėmusios itin svarbiu darbu: perėjimu. Tad po kiek laiko Triušiukų slėnio gyventojų gali pagausėti dvigubai.


„Lankytojų sulaukiame daug kasdien, – pasakojo šeimininkai. – Pas mus atvykti ypač mėgsta mokiniai. Atvažiuoja ir šiaip pavieniai žmonės, kurie tiesiog nori pasivaikščioti slėnyje, pabūti gamtoje, pasidžiaugti gyvūnais. Esam numatę plėstis, statome nedidelį pastatą, kuriame įkursime muziejų, čia bus galima ir kavos, arbatos, gaiviųjų gėrimų nusipirkti".


„Džiaugiuosi tais, kurie kuria verslą, atiduoda tam visas jėgas ir laiką ir nenuleidžia rankų, susidūrę su sunkumais. Dirbantiems, besistengiantiems visada malonu padėti," – sakė meras Alvydas Katinas, atsisveikindamas su svetingais šeimininkais.

Utenos rajono savivaldybės informacija

IMG 6963

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas