Diskusija-seminaras „Istorinės atminties išsaugojimas: Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įprasminimas Utenos rajone“

2022 11 28 Partizanai 2Lapkričio mėn. Vyžuonų seniūnijoje vyko diskusija-seminaras „Istorinės atminties išsaugojimas: Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įprasminimas Utenos rajone“.
Renginyje dalyvavo ir savo įžvalgas pristatė Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Žvinys, Utenos savivaldybės tarybos nariai, seniūnai, Utenos šauliai, muziejininkai, pedagogai, paminklotvarkininkai, Lietuvos gyventoju genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) ir kt. Renginį moderavo vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ ir Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos narys Alvydas Malinauskas.


Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius aktyviausiems ir labiausiai prisidėjusiems asmenims prie Lietuvos partizanų žūties vietų nustatymo ir įamžinimo įteikė padėkos raštus ir simbolines dovanas.


LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas dr. Raimundas Kaminskas perdavė sveikinimo žodį nuo LGGRTC generalinio direktoriaus dr. Arūno Bubnio.
Diskusijoje-seminare buvo kalbama apie galimybę Utenos krašto partizanų kovų ir palaidojimo vietas paskelbti kultūros vertybe, pažintinių maršrutų laisvės kovų vietomis pėstiesiems, dviratininkams ir automobiliams parengimą, daugiau kaip 100-o Vyžuonų krašte žuvusių partizanų įtraukimą į Kultūros vertybių sąrašą, Utenos krašto partizanų, laisvės kovų dalyvių žūties ir palaidojimų vietų priežiūrą, dar nepakankamą visuomenės supratimą apie pokario rezistenciją, kaip ypatingą reiškinį, turėjusį didžiulę reikšmę Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, Lietuvos partizanų mūšių-žūties, palaidojimo vietų paieškų stiprinimą, partizanų kapų paminklotvarkos projektų parengimą ir kitais klausimai.

Informaciją parengė: LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresn. patarėjas dr. R. Kaminskas

2022 11 28 Partizanai 2

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
( / Darbas, paslaugos)

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
03-25-2023

Parduodu motorolerį Honda AF49
( / Transporto priemonės)

Parduodu motorolerį Honda AF49
03-24-2023

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
03-24-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

Parduodu pjūklus
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information