ROMUALDO PUČEKO PARODA ,,LAIKO ATODANGOS“

autorius 1,,Laikas nenumaldomai tolina nuo mūsų buvusį gyvenimą. Užmarštin nueina žmonių veidai, likimai, įvykiai. Buvę daiktai deformuojasi, rūdija, trūnija, pasidengia dulkėmis, dingsta jų pavadinimai ir paskirtis. Lieka fragmentai ir nuotrupos. Bandau  juos atidengti, nuvalyti,  sujungti,  sugrąžinti į dabartį, ir naujai, savaip apčiuopti ir išgyventi praėjusio laiko buvimą...“ – taip dusetiškis dailininkas Romualdas Pučekas  pristato savo kūrybos parodą  ,,Laiko  atodangos.

Romualdas Pučekas –  iš Pasvalio kilęs dailininkas, tapytojas, nuo 1975  m. gyvenantis ir kuriantis Dusetose (Zarasų r.). Daug metų dirbo dailės mokytoju Dusetų Kazimiero Būgos vidurinėje mokykloje, surengė daugiau nei  20 personalinių parodų. Be aliejinės tapybos dailininkas kuria asambliažus, medinę monumentaliąją skulptūrą ir keramikos dirbinius. Parodoje ,,Laiko atodangos“ eksponuojami R. Pučeko sukurti  asambliažai, puikiai derantys Utenos senojo pašto erdvėje.     

Asambliažas (pranc. assemblage – rinkinys, junginys, sankaupa) – modernizmo dailės rūšis: erdviniai kūriniai iš daiktų, pritvirtintų ant įrėmintos plokštumos ar sudėtų į dėžutes. Asambliažas  jungia skulptūros ir tapybos išraiškos priemones. Pasirinkti objektai reljefiškai tvirtinami prie pagrindo, taip sukuriamas erdvinis – plastinis paveikslas, trijų dimensijų koliažas.

Į parodos atidarymą Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus salėje susirinkusiems uteniškiams ir šios įstaigos moksleiviams Romualdas Pučekas pasakojo apie savo kūrybą, koliažo technikos ypatumus, koliažuose įkomponuojamus laiko paženklintus daiktus, atrastus senose sodybose, ilgai išgulėjusius pamirštų namų palėpėse. Šių  darbų  pagrindu  tampa iširusios valties dugno, sudilusių  rakandų  ar senos  rūkyklos durų lentos. Autorius lyg dėlionę komponuoja aprūdijusio metalo, aptrinto medžio detales, senas nuotraukas, atitarnavusių daiktų fragmentus, pasakodamas apie jų buvusią paskirtį ir savininkus. R. Pučeko koliažai byloja mūsų istoriją: pokario baisumus, žydų tragediją, ištremtų šeimų paliktus gyvenimo ženklus, kaimo žmonių kasdienės būties pėdsakus.

Atidarant jubiliejinę parodą Romualdą Pučeką sveikino Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojai, šios parodos iniciatorius Danius Galiauskas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus darbuotojai: Jūratė Misiūnienė, Regina Skomskienė ir Arvydas Mitalas, Keramikos muziejaus Leliūnuose įkūrėjas Vytautas Valiušis. Renginyje gitaromis grojo ir dainavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleivių muzikos grupė ,,DEKA“: Kasparas Balynas, Emilis Galiauskas ir Domas Turovas.  

Paroda ,,Laiko  atodangos“ bus eksponuojama Utenos meno mokyklos Dailės skyriuje (J. Basanavičiaus g. 36)   iki  2022 m. vasario 25  d. 

Daugiau informacijos apie parodos autorių:

https://www.dusetukultura.lt/romualdas-pucekas/

Informaciją parengė: 

Utenos rajono  savivaldybės administracijos

Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė 

autorius 1

bendra

MUZIKANTAI

PUČEKAS R

pučekas2

pučekas4

pučekas6

pučekas8

pučekas10

pučekas12

su vaikais

SU VALIUSIU

PARODA ROMUALDO

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

Parduodu mišką išsikirtimui
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodu mišką išsikirtimui
07-03-2022

Vėdinimo sistemos projektavimas, įrengimas
( / Darbas, paslaugos)

Vėdinimo sistemos projektavimas, įrengimas
06-29-2022

Elektros variklių remontas
( / Darbas, paslaugos)

Elektros variklių remontas
06-28-2022

Traktorių, kombainų, žemės ūkio technikos padangos
( / Transporto priemonės)

Traktorių, kombainų, žemės ūkio technikos padangos
06-23-2022

Vandens šulinių valymas Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
06-07-2022

Parduodu padangas
( / Transporto priemonės)

Parduodu padangas
06-01-2022

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information