PO REFORMOS - DIDESNĖS ALGOS MIŠKININKAMS

reforma miskininkuPlanuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma leis padidinti atlyginimus tiesiogiai miškuose dirbantiems specialistams, prisidės prie šalies regionų plėtros. Naujoje valstybės įmonėje „Lietuvos valstybiniai miškai“ liks dirbti visi kvalifikuoti miškininkai (girininkai, eiguliai, medelynų specialistai ir pan.). Skaičiuojama, kad finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė. Vienoje valstybės įmonėje centralizavus bendrąsias administracines miškų urėdijų funkcijas, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Šias lėšas bus galima panaudoti miškininkų darbo užmokesčiui didinti ir gamtosauginėms miško funkcijoms stiprinti.

„Asmeniškai įsipareigoju pasirūpinti, kad po reformos tiesiogiai miške dirbantiems specialistams būtų pakelti atlyginimai ir pagerėtų darbo sąlygos. Man, kaip aplinkos ministrui, yra svarbi miško kuriama vertė visoje ekosistemoje, ne tik jo ekonominė grąža“, – sako K. Navickas.

Pagal naują Miškų įstatymo pakeitimo projektą atsiras 25-i valstybės įmonės teritoriniai padaliniai, o įmonės centras su maždaug 200-ais darbuotojų bus formuojamas viename iš regionų, ne Vilniuje. Dėl miškų ūkio pertvarkos šalies savivaldybių biudžetai nenukentės: darbuotojai gyventojų pajamų mokestį mokės toje savivaldybėje, kurioje dirbs.

Šiuo metu kvalifikuotų miškininkų darbo užmokestis Lietuvoje yra nekonkurencingas, lyginant su kaimyninėmis ES valstybėmis (~2 kartus mažesnis nei Lenkijoje), tą patį darbą atliekančių miškininkų atlyginimai atskirose urėdijose skiriasi iki 2 kartų. Konsoliduojant valstybinių miškų ūkio valdymą bus mažinamas tik administracinis urėdijų darbuotojų skaičius (iki 400-ų specialistų­). Aplinkos ministerija dės pastangas, kad šie specialistai būtų perkvalifikuoti ir turėtų galimybes dirbti kitą darbą.

Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA

reforma miskininku

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
( / Darbas, paslaugos)

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
03-25-2023

Parduodu motorolerį Honda AF49
( / Transporto priemonės)

Parduodu motorolerį Honda AF49
03-24-2023

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
03-24-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

Parduodu pjūklus
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information