manoutena logoUgniagesiai gelbėtojai: „Ir per šventines dienas saugumas turi būti prioritetas“

zvakesVisų šventųjų diena ir Vėlinės – rimties ir susikaupimo laikas. Deja, jų metu neretai skubame, kad per šventines dienas spėtume aplankyti artimųjų kapus, o skubėdami ne visada būname atidūs ir kartais pamirštame pasirūpinti saugumu. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per 5 metus lapkričio 1-2 dienomis Lietuvoje kilo 189 gaisrai, 66 iš jų – daugiabučiuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose. Šių gaisrų metu buvo išgelbėti 2 žmonės, o 3 gyventojai patyrė traumų.

Pagrindinės šių gaisrų priežastys - krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai (37,9 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (21,2 proc.) ir neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (16,7 proc.).

Ne veltui sakoma: „Skubėk lėtai“. Ugniagesiai pataria prieš išvykstant iš namų nepamiršti išjungti iš elektros tinklo elektrinių bei šildymo prietaisų, nepalikti degančių žvakių ir besikūrenančios krosnies. Be priežiūros likusi krosnis ar židinys gali sukelti namuose gaisrą. Ir jokiu būdu nepatikėkite krosnies priežiūros mažamečiams vaikams. Jų, beje, negalima palikti namuose be suaugusiųjų priežiūros. Taip pat išvykstant iš namų reikėtų pasirūpinti ir senolių saugumu.

Ugniagesiai taip pat primena šį Helovino vakarą nepalikti be priežiūros žvakių ar elektrinių šventinių dekoracijų. Einant miegoti ar išvykstant iš namų žvakes būtina užgesinti, o dekoracijas išjungti. Prisiminkite, kad net moliūge palikta žvakė gali sukelti namuose gaisrą. Didelių nuostolių galima išvengti namuose turint gesintuvą ir nedegų audeklą.

Tam tikrų saugos taisyklių reikia laikytis ir pagerbiant mirusiuosius kapinėse. Ugniagesiai primena, kad žvakes reikėtų statyti atokiau nuo krūmų, medžių, augalų, ypač sausų puokščių ir plastikinių gėlių. Nesaugu palikti degančių žvakių be įdėklo.

Paprastai Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų būna daug automobilių, susidaro jų grūstys, neretai kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte užgesinti kilusį gaisrą.  

Ugniagesiai gelbėtojai linki saugių ir ramių šventinių dienų!

zvakes

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas