manoutena logoUTENOS APSKRITIES VYRIAUSIOJO POLICIJOS KOMISARIATO PAREIGŪNAI RAGINA GYVENTOJUS ATIDŽIAU IR STIPRIAU SAUGOTI SAVO TURTĄ

PRIMENAPolicijos pareigūnams pastaruoju metu dažnai tenka priimti nukentėjusių nuo vagių gyventojų pareiškimus ir nuogąstavimus. Šiuo metu vagystės ypač padažnėjo, vagiama viskas ir iš visur.

Pareigūnai įspėja, kad į pirmuose aukštuose esančius butus vagys dažniausiai patenka pro langus ar balkonus, todėl jų gyventojams vertėtų pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis: signalizacija, grotomis arba apsauginėmis, išorinėmis žaliuzėmis. Nepamirškite pasirūpinti tinkamomis durimis bei sudėtingesnės konstrukcijos spyna. Nepalikite be priežiūros namų ar sodybų, juose esančių vertingų daiktų, sodo ar daržo darbams skirtų įrankių. Jei turite galimybę, turtą apsidrauskite draudimo bendrovėje. Junkitės į saugios kaimynystės grupes. Saugi kaimynystė yra viena populiariausių ir sėkmingiausių kada nors egzistavusių nusikalstamumo prevencijos priemonių.


Siekiant išvengti automobilių vagysčių, patariama automobilį palikti apšviestose automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose su įrengtomis signalizacijos sistemomis. Automobilyje siūloma įdiegti apsaugos sistemą, kuri užkirstų kelią ilgapirščiams pavogti automobilį, apsaugos sistemai suveikus automatiškai užsiblokuotų ratai, vairas, automobilio variklis. Rekomenduojama įdiegti automobiliuose ir elektroninį užraktą, tai užkirstų kelią vagišiams panaudoti visraktį. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad ilgapirščius vilioja ir gyventojų automobiliuose gerai matomose vietose paliekami vertingi daiktai, nepalikime jokių net ir nevertingų daiktų. Vagišiai ima viską, ką mato automobilio salone – kompaktinius diskus, garso aparatūrą, rankines su dokumentais, mobiliojo ryšio telefonus, pinigines ir kitus vertingus daiktus. Todėl neretai pavagiamas ir pats automobilis, ir jame esantis turtas. Ilgapirščių padaryta žala beveik visuomet yra didesnė nei pavogtų daiktų vertė, nes apgadinamos kitos automobilio dalys ar išdaužiami stiklai.


Turite būti budrūs būdami viešose miesto vietose, turgavietėse, prekybos centruose. Nelaikykite daiktų be priežiūros akivaizdžiai matomose vietose, atsegtose rankinėse, striukių, kelnių kišenėse pinigų, mobiliojo ryšio telefonų, papuošalų, kitų vertingų daiktų, siekiant išvengti vagysčių atvejų.


Gyventojai turi suprasti, kad saugumas turi rūpėti ne tik policijai, bet ir jiems patiems. Policija ragina nelikti abejingiems ir pranešti policijai telefonu 112 apie jų gyvenamojoje aplinkoje pasirodančius įtartinus automobilius ir asmenis. Suteikta informacija visuomet operatyviai patikrinama – tai padeda apsaugoti mūsų visų turtą ir užkirsti kelią vagystėms.

PRIMENA

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas