manoutena logoPOLICIJA ĮSPĖJA

perspeja2017-03-02 į policiją kreipėsi pilietis (g. 1995 m.) gyv. Rokiškyje, kad 2017-02-26 skelbimų portale www.alio.lt, jis pamatė skelbimą, kuriame buvo nurodoma, jog išnuomojamas butas Utenoje, J. Basanavičiaus g. 96 (buto numeris nenurodytas). Susidomėjęs šiuo skelbimu ir susisiekęs su skelbimą įdėjusiu asmeniu, 2017-03-01 jis pervedė į asmens nurodytą sąskaitą 150 eurų užstatą už buto nuomą. Po pinigų pervedimo minėto asmens telefonas buvo išjungtas, su juo susisiekti nebebuvo galimybės. Sukčiavimo būdu jam padaryta 150 eurų turtinė žala.

Tai vienas iš pavyzdžių kai populiarėjant prekybai, bei teikiamoms paslaugoms internetu policija vis dažniau fiksuoja sukčiavimo elektroninėje erdvėje atvejų.


Policija įspėja gyventojus, kad įsigyjant paslaugas arba prekes internete būtina imtis visų atsargumo priemonių ir būti itin budriems. Ypač atidžiai derėtų įvertinti internete esančių asmeninių skelbimų turinį. Atminkite, kad telefonu ar trumposiomis žinutėmis derėdamiesi dėl kainos ar tardamiesi dėl pirkimo su daikto pardavėju, ypač rizikuojate, o po tokių patogių „telefoninių“ susitarimų pervedus pinigus kitam asmeniui, rizika tapti aferistų auka dar labiau išauga.


Neretai prašoma padengti bent dalį pirkinio vertės iš anksto. Vis dėlto prieš atlikdami bet kokius su pinigais susijusius veiksmus, ieškokite būdų kaip saugiai gauti prekę, neatiduodant pinigų bet kam. Pirkite iš oficialių interneto parduotuvių, venkite pirkti „pagal skelbimą“ iš pavienių pardavėjų, jeigu vis tik perkate – sumokėkite pinigus tiesiai pardavėjui į rankas pasiimdami prekę, nepervedinėkite pinigų ir neatskleiskite savo mokėjimo kortelių numerių, elektroninės bankininkystės kodų ar slaptažodžių nepažįstamiems asmenims.

perspeja

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas