TEISMUI PERDUOTA UTENOS RAJONO MERO BYLA

STT logoPanevėžio apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Utenos rajono savivaldybės meras A. K. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu. Kartu su juo bus teisiama buvusi Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sekretoriato vadovė D. Ž., kuri kaltinama nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, dokumento klastojimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir turto iššvaistymu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kaltinimai A. K. ir D. Ž. sietini su vienos bendrovės, kaip įtariama, neatlygintinai atliktu privataus gyvenamojo namo remontu.

Surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia manyti, jog meras, naudodamasis savo statusu ir įtaka, galimai pareikalavo, kad viena bendrovė neatlygintinai suremontuotų tuometės Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės D. Ž. ir jos dukters namą, esantį Utenos rajone. Manoma, kad namo remontas kainavo ne mažiau kaip 6,5 tūkst. eurų.

STT pareigūnų surinktais duomenimis, kaltinamoji D. Ž., siekdama nuslėpti šį nusikalstamu būdu gautą turtą, galimai parengė netikrą dokumentą, į jį įrašė žinomai tikrovės neatitinkančią informaciją ir šį dokumentą pateikė bendrovei.

Be to, D. Ž. kaltinama, kad piktnaudžiaudama tarnyba iššvaistė Vyriausybės kanceliarijos turtą. Manoma, kad Vyriausybės reprezentacijai skirtą vyrišką šveicarišką laikrodį, kurio vertė ne mažesnė kaip 147 eurai, kaltinamoji neatlygintinai perdavė vienam Utenos rajono savivaldybės darbuotojui už jos gyvenamojo namo remonto darbų priežiūrą. Minėtam asmeniui atlikti namo remonto priežiūrą galimai nurodė Utenos rajono meras, naudodamasis savo įtaka.

2016 metais STT Panevėžio valdyba pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų ir teismai priėmė apkaltinamuosius nuosprendžius 10 STT Panevėžio valdybos pareigūnų tirtų bylų. Nuteista 15 asmenų už kyšininkavimą, piktnaudžiavimą tarnyba, prekybą poveikiu ir kitus korupcinio pobūdžio nusikaltimus.

STT informacija

STT logo

Komentuoti


Pagalba senjorams į namus

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

Vandens šulinių valymas Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
09-30-2022

Kondicionavimo+Rekuperacinė vėdinimo sistema
( / Darbas, paslaugos)

Kondicionavimo+Rekuperacinė vėdinimo sistema
09-28-2022

Vandens sienos kriokliai
( / Buitis)

Vandens sienos kriokliai
09-25-2022

Burbulų sienos Vandens sienelės
( / Buitis)

Burbulų sienos Vandens sienelės
09-25-2022

Akvariumai
( / Buitis)

Akvariumai
09-25-2022

Vandens šulinių valymas Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
09-13-2022

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information