manoutena logoSMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJA

20170424 160007Š. m. balandžio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės D. Maselskienė ir A. Kerpiškytė vykdydamos smurto artimoje aplinkoje prevencinę veiklą, organizavo septynis prevencinius renginius Utenos krašte, smurto artimoje aplinkoje tematika. Renginiai vyko Utenos seniūnijoje, Utenos r. Vyžuonų ir Leliūnų seniūnijose, Utenos "Saulės" gimnazijoje, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, Utenos r. Užpalių gimnazijoje, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Paramos šeimai skyriuje.


Juos dalyvavo Utenos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja J. Strazdienė, pavaduotojas M. Brazauskas, Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė, švietimo įstaigų pedagogai ir kiti aktyvūs Utenos krašto gyventojai. Prevencinių renginių metu buvo pristatyti Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatai, paaiškintos smurto artimoje aplinkoje formos, priežastys ir jo sukeliamos pasekmės aukai, smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonės, specializuotų pagalbos centrų teikiama pagalba smurto aukoms ir smurtą patyrusio asmens teisės, smurto prieš vaikus formos. Bendruomenės pareigūnės skatino gyventojus netoleruoti smurto artimoje aplinkoje, nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus nedelsiant pranešti policijai.


Smurto prevencijai skirtų renginių metu Utenos r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė kalbėjo apie tėvų ir vaikų teisės pareigas, atsakomybę, atkreipė klausytojų dėmesį, kad draužiama prieš vaikus naudoti, bet kokios formos smurtą. Reikalinga visuomet rūpintis vaikų priežiūra, saugumu, skirti ypatingą dėmesį bendravimui su vaikais.
Gyventojams buvo išdalinti prevencinio pobūdžio lankstinukai, plakatai su policijos įstaigos ir specializuotų pagalbos centrų kontaktais, prevencinės priemonės - žibintuvėliai, rašikliai, užrašinė, magnetukai su informacija, raginančia gyventojus netoleruoti smurto artimoje aplinkoje.


Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Paramos šeimai skyriuje, vaikai dalyvavo prevenciniame piešinių konkurse tema - "Pagarba, tolerancija, draugystė" . Kiekvienas vaikas pristatydamas savo piešinį, turėjo pasidalinti gražiais, pagarbiais žodžiais apie savo klasės draugą, kuo šis draugas yra puikus žmogus, kokios jo gerosios savybės. Pareigūnės skatino vaikus gerbti ir rodyti pagarbą vieni kitiems, netoleruoti patyčių, smurto, skatino vaikus rūpintis vieni kitų saugumu.


Vaikams už dalyvavimą piešinių konkurse buvo įteiktos apyrankės "Pagarba, tolerancija, draugystė" kurias dėvėdami vaikai, skatins ir kitus netoleruoti smurto, išlaikyti pagarbą vieni kitiems bei žaislas policijos bičiulis Amsis, saldainiai, žibintuvėliai.


Švietimo įstaigų pedagogai, moksleiviai bei jų tėvai, dėkojo pareigūnėms už aktyviai vykdomą švietėjišką smurto prevencinę veiklą Utenos krašte, kad pareigūnės skiria didelį dėmesį tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

20170424 160007

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas