Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčiai Utenos policijos bendruomenė padovanojo kryžių

kryzius2023 m. šventinę Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) bendruomenė vyko į Vilnių. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje pasitiko vyriausiasis policijos kapelionas Algirdas Toliatas.


„Daugiau kaip 250 metų skaičiuojanti Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia buvo pastatyta ir globota vienuolių augustinų. Sovietmečiu bažnyčia, įrengus perdangas, buvo paversta trijų aukštų sandėliu. Šiandien ši šventovė tapo Dievo ir žmogaus susitikimo vieta. Pirmajame aukšte – pasitinkame žmogų, kuriame bendrystės tiltus. Čia įsikūręs socialinis restoranas „Pirmas blynas“, kuriame dirba negalią turintys žmonės. Trečiame aukšte – koplyčia, suteikianti dvasinį pakylėjimą, ramybę kiekvienam atėjusiam. Ypatingas trečiojo aukšto akcentas – Marijos Ramintojos paveikslas. Jame pavaizduota Švč. Mergelė Marija su negimusiu vaikučiu. Antrame aukšte vyksta įvairios veiklos, susitikimai“, – šiltai apie bažnyčią pasakojo kapelionas Algirdas Toliatas.


Po bendros maldos už Utenos aps. VPK bendruomenę, kunigas Algirdas Toliatas pašventino kryžių. Utenos krašto tautodailininko-kryždirbio Eglūno Židonio išdrožtą kryžių su atminimo lentele dovanojome bažnyčiai prisiminimui nuo Utenos aps. VPK bendruomenės. Visi atėję į bažnyčią galės pamatyti mūsų dovanotą kryžių su atminimo lentele, kurioje išrašyti žodžiai iš biblijos „ Palaiminti taikdariai, nes jie bus vadinami Dievo vaikai“.


Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas kalbėjo:
„Atgimusi Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia tai pavyzdys, kad nėra tokios jėgos, kuri galėtų sunaikinti, palaužti žmogaus vidinę stiprybę, jėgą duotą iš aukščiau. Bendruomenės vardu dėkoju vyriausiam policijos kapelionui Algirdui Toliatui už šios bažnyčios prikėlimą naujam gyvenimui bei mūsų idėjos palaikymą ir priėmimą.“


Papietavę socialiniame restorane „Pirmas blynas“, lydimi kunigo Algirdo Toliato leidomės į bažnyčios požemius, kuriuose eksponuojama Ray Bartkaus dovanota 12 apaštalų instaliaciją „12 RAMių“. Dvylikos apaštalų veidai išryškėja tuomet, kai žiūri į juos pro mobilųjį telefoną. Plika akimi jų nesimato. Kuris apaštalas yra vaizduojamas, sunku suprasti, reikia tai pačiam pajusti, atrasti.


Kelionę Vilniuje baigėme aplankydami Seimo I rūmus, juose veikiančias Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijas.


Prasmigai praleista šventinė diena sostinėje visus pakylėjo virš kasdienybės rūpesčių, sustiprino Utenos pas. VPK bendruomenę.

                 

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
( / Darbas, paslaugos)

SSD SOLUTIE CHIMICA PENTRU USD,EURO,GBP
03-25-2023

Parduodu motorolerį Honda AF49
( / Transporto priemonės)

Parduodu motorolerį Honda AF49
03-24-2023

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
03-24-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

Parduodu pjūklus
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Parduodu pjūklus
( / Kita)

noimage
03-23-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information