manoutena logoTRUMPA DARBUOTOJŲ PAIEŠKOS BEI ATRANKOS PROCESO, PASITELKIANT PERSONALO PAIEŠKOS BEI ATRANKOS AGENTŪRAS, APŽVALGA

atrankaPraktika rodo, kad tie, kurie mano, jog personalo paieška, pritraukimas bei atranka yra nesudėtingas procesas, niekada nebuvo susidūrę su būtinybe „sukomplektuoti“ stiprią, motyvuotą bei rezultatų siekiančią komandą. Visi kiti žino, kad rasti tinkamus darbuotojus nėra taip jau paprasta, todėl pasitelkia į pagalbą personalo paieškos bei atrankos specialistus bei investuoja tiek į savo, kaip vadovų, tiek į savo žmogiškųjų išteklių specialistų švietimą šioje srityje, dalyvaudami mokymuose, seminaruose ir pan. Šioje srityje itin vertingi yra Emplonet mokymai.

Parengiamieji darbai, lemiantys personalo paieškos bei atrankos sėkmę

Dirbdamos su personalo paieškos bei atrankos specialistais, įmonės dažniausiai nuo pirmų susitikimo minučių įsitikina, kad rezultatas gali net pranokti lūkesčius, nes itin aiškiai išgryninami realūs darbdavio poreikiai, įsigilinama į jo lūkesčius darbuotojui ir kitus svarbius aspektus. Kitas svarbus aspektas, dirbant su personalo paieškos bei atrankos agentūra, yra tas, kad šio Jūsų partnerio specialistai atlieka įmonės darbo bei organizacinės kultūros analizę, kuri yra reikšminga tada, kai norima įsitikinti, ar įmonės vertybės atitinka darbuotojo vertybes ir atvirkščiai. Pažymėtina, kad išorės personalo specialistai neieško Jūsų komandos pastiprinimo „aklai“: viskas yra daroma sistemingai bei kryptingai, sekant individualiai Jūsų įmonei parengta talentų paieškos, pritraukimo ir vertinimo strategija.

Personalo paieškos bei atrankos agentūros orientuotos tiek į aktyvius, tiek į pasyvius kandidatus

Potencialūs kandidatai įprastai yra skirstomi į dvi stambias grupes, t. y., į aktyvius ir pasyvius kandidatus. Aktyvius kandidatus agentūros specialistai pritraukia, panaudodami profesionaliai parengtus ir tinkamuose sklaidos kanaluose platinamus darbo skelbimus. Pasyvių kandidatų pritraukimas visada primena iššūkį, kurį agentūros specialistai įveikia, pasitelkdami „galvų medžioklės“ metodą.

Pritrauktų kandidatų vertinimui – išskirtinis dėmesys

Gyvenimo aprašymų vertinimas yra pirminis atrinktų kandidatų vertinimo etapas. Atrinkus kandidatus, kurių CV geriausiai atitiko potencialiam darbuotojui keliamus reikalavimus, agentūros specialistai išsamiau įvertina, pasitelkdami pusiau struktūruoto interviu metodą, asmenines savybes, vertybes ir t. t. „pamatuojančius“ UNLOCK testus ir, esant reikalui, bei Jūsų, kaip potencialaus darbdavio nurodymui, išsamesnis vertinimas atliekamas ir Tripod testais. Pastarieji testai yra objektyvūs, griežtai standartizuoti ir skirti tam, kad būtų galima „pamatuoti“ pamatines žmonių savybes bei įvertinti tokias savybes, kaip atsparumas stresui, motyvacija, gebėjimas dirbti komandoje ir pan.

Išsamios informacijos pateikimas darbdaviui – galimybė greičiau apsispręsti

Personalo paieškos bei atrankos agentūrų specialistai visada potencialiam darbdaviui pateikia visą reikšmingą informaciją, susijusią su atrinktais kandidatais, todėl matyti bendrą vaizdą tampa ženkliai paprasčiau. Svarbu paminėti, kad Jūs, kaip potencialus darbdavys, turėsite unikalią galimybę jau prieš pirmąjį susitikimą su kandidatais susipažinti su jų potencialu, stiprybėmis bei rizikomis.

Jeigu šiuo metu vis dar svarstote, ar Jums reikia pagalbos personalo paieškos, vertinimo bei atrankos procesuose, tai būkite tikri, kad Jums jos tikrai reikia, nes profesionali pagalba Jums padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir finansinių išteklių. Daugiau informacijos apie darbuotojų paieškos bei atrankos procesų ypatumus, pasitelkus personalo paieškos bei atrankos agentūros specialistų pagalbą, rasite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/.

atranka

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas